Folsav helyett válassza a Pharmekal Folát (L-Mthylfolate) tablettát!

Folsav helyett válassza a Pharmekal Folát (L-Mthylfolate) tablettát!

A Metafolin® (kalcium-L-metil-folát) biológiailag aktív folát forma, amit a szervezet azonnal képes hasznosítani

A Pharmekal Folát (L-Mthylfolate) tablettában található kalcium-L-metil-folát (Metafolin®) azonnal hasznosítható a szervezet számára. Sokkal hatékonyabb azon nők esetében is, akik szervezete a folsavat nem tudja teljes mértékben biológiailag aktív formájú foláttá alakítani és megfelelően hasznosítani. A folát kulcsfontosságú a fehérjegyártáshoz, fontos szerepet játszik az új sejtek képződésében, a vörösvérsejtek képződésében, felel a nyálkahártyák épségéért. A folát hozzájárul a normál aminosav-szintézishez, a megfelelő pszichológiai funkció fenntartásához, terhesség alatt pedig részt vesz az anyai szövetek növekedésében.

A készítményben lévő Metafolin® (kalcium-L-metil-folát) biológiailag aktív folát forma, amit a szervezet azonnal képes hasznosítani, ezáltal a leghatékonyabb az alacsony anyai folátszint növelésére. Erre pedig azért van szükség, mert a foláthiány a fejlődő magzat velőcső-záródási rendellenessége kialakulásának kockázati tényezője.

Mikor, kiknek ajánlott a Pharmekal Folát (L-Mthylfolate) tabletta fogyasztása?

  • Várandósság előtt és alatt az anyai szövetek növekedéséhez
  • A fáradtság és kimerültség érzésének csökkentéséhez
  • Az immunrendszer normál működéséhez
  • A normál sejtosztódáshoz
  • Az idegrendszer normál működéséhez
  • Depresszió, szorongás esetén
  • A jó közérzet és a normál pszichológiai funkciók fenntartásához
  • A szív- és érrendszer megfelelő működéséhez
  • A normál vérképzéshez
  • Vérszegénység esetén
  • A hormonháztartás normál működéséhez
  • A normál aminosav szintézishez
  • A száj nyálkahártyájának egészségéhez
  • A normál hajnövekedéshez
  • A gyomor- és bélrendszer egészségéhez

Pharmekal Folát (L-Mthylfolate) tabletta

A folsav pótlásának fontossága talán már mindenki számára ismert, ám az talán még mindig nem eléggé köztudott, hogy a folsav a B9-vitamin szintetikus fajtája, a természetben előforduló formája pedig a folát. A folát jóval hatékonyabban képes hasznosulni a testünkben, mint a folsav.

A folát pótlása mindenki számára kulcsfontosságú, hiszen a szervezet nem képes önmaga előállítani, ezért a szükséges mennyiséget táplálkozás vagy étrend-kiegészítés útján kell pótolnunk. Ráadásul a B9-vitamin vízoldékony, tehát elég hamar kiürül a szervezetből, valamint egyszerre csak nagyon csekély mennyiséget tudunk tárolni belőle. Mindezek miatt a folátot napi rendszerességgel szükséges pótolnunk.

Azzal is érdemes tisztában lenni, hogy a foláthiány az egyik leggyakoribb vitaminhiány a fejlett országokban, így hazánkban is általános jelenség a lakosság körében. Ennek pedig főként az lehet az oka, hogy manapság igen kevés zöldséget fogyasztunk, pedig a folát legnagyobb mennyiségben éppen a sötétzöld leveles, a keresztesvirágzatú és a hüvelyes zöldségekben található meg.

A folátra valamennyi olyan életműködésnél szükségünk van, amiben sejtosztódás megy végbe. Amennyiben nem viszünk be kellő mennyiségű folátot, akkor csökkenhet a vörösvérsejtek mennyisége a szervezetben, ami könnyen okozhat vérszegénységet is. Ez többek között fáradékonysággal, energiahiánnyal, hangulatingadozásokkal vagy feledékenységgel is járhat.

A folát alacsony szintje miatt romolhat az immunrendszer működésének hatékonysága is, aminek következtében gyakrabban léphetnek fel fertőző betegségek, valamint nehezebb és lassabb lehet a gyógyulási folyamat is.

A folát hiánya pszichés zavarokat, rossz hangulatot is okozhat, ugyanis csökken a szerotonin mennyisége az agyban. A szerotonin egy olyan ingerületátvivő anyag, amit boldogsághormonnak is szokás hívni, mivel amennyiben csökken a szerotonin mennyisége az agyban, akkor nem csupán rossz hangulat alakulhat ki, hanem súlyosabb esetben akár ingerlékenység, szorongás, depresszió, tébolyodottság, pszichózis, apátia és más pszichés zavarok is.

A folát pótlása rendkívül lényeges a terhesség előtt és alatt is, mivel az alacsony anyai folátszint az egyik kockázati tényezője a fejlődő magzat velőcső-záródási rendellenessége kialakulásának. A folát pótlása pozitív hatást gyakorolhat ennek befolyásolására. A kedvező hatás eléréséhez napi 400 µg, a fogamzást megelőzően minimum 1 hónapig, a fogamzást követően pedig 3 hónapig folytatott kiegészítő folátbevitel szükséges.

Pótolja a folátot biztonságosan és hatékonyan a Pharmekal Folát (L-Mthylfolate) tabletta segítségével!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük